Kiválasztási folyamatunk
Felvételi folyamat
A kiválasztási rendszerünkben a jelentkezőket mind személyiségbeli tulajdonságaik, mind szakmai kompetenciáik alapján vizsgáljuk. Ezek vizsgálatához a pályázók több lépcsős eljáráson vesznek részt. A kiválasztási folyamat minden esetben tartalmaz szakmai interjút, pozíciótól függően pedig Assessment Centert (AC) vagy úgynevezett hosszúnapot.
Kiválasztási folyamatunk
TOBORZÁS
A vállalatnál felmerülő munkaerő igény kielégítése több forrásból történhet. Elsőként a korábban beküldött pályázatokból felépülő adatbázisban szereplőket vizsgáljuk meg, illetve belső információs rendszerünkön keresztül kollegáinkat is értesítjük a nyitott pozícióról. Ezzel egy időben a vállalat karrieroldalán is megjelentetjük álláshirdetésünket. Új munkatárs keresésekor hirdetéseinket természetesen külső médiában is közzé szoktunk tenni. Rendszeresen hirdetünk internetes álláskereső oldalakon, illetve egyes esetekben igénybe vesszük fejvadászok segítségét is.
KIVÁLASZTÁS
A toborzási csatornákon beérkezett pályázatokat előszűrjük, több lépcsőben választjuk ki az aktuális keresési feltételeknek leginkább megfelelő jelölteket.
Pályázatok elbírálása
Az első lépcső a beérkező pályázati anyagokban lévő információk összevetése a hirdetésben megfogalmazott elvárásokkal.
Telefonos előszűrés
Amennyiben a pályázat pozitív elbírálás alá esik, felvesszük a kapcsolatot a jelölttel telefon keresztül. A pár perces beszélgetés során a pályázati anyaggal, illetve az abban lévő információkkal kapcsolatosan teszünk fel néhány kérdést, illetve a meghirdetett lehetőségről osztunk meg bővebben információt. A sikeresen pályázók a továbbiakban az alábbi személyes találkozókra számíthatnak.
AC (Assessment Center - Értékelő Központ)
Pozíciótól függően a szakmai interjú előtt vagy után a jelentkezőket ezzel az összetett eljárással igyekszünk megismerni. Fő célja a pályázó személyiségbeli tulajdonságainak feltérképezése a meghirdetett munkakörben elvárt kompetenciákra vonatkozóan. Az egész napos elfoglaltságot jelentő AC-t pszichológus segítségével folytatjuk le, ahol különböző két-, és több személyes szituációs helyzetekben való szereplésre kérjük a résztvevőket.
Szakmai interjú
Szakmai interjúra általában az előszűrést követően kerül sor, illetve pozíciótól függően ezt megelőzheti az AC. Az interjú általában egy órás interaktív beszélgetés, mely során mind a jelöltnek alkalma nyílik a vállalat, illetve a pozíció megismerésére, mind pedig a vállalat szakembereinek a jelölt szaktudásának feltérképezésére Az interjún a vállalat részéről a humánerőforrás, illetve a szakmai terület képviselői és a közvetlen vezető vesznek részt.
Hosszúnap
A hosszúnap alkalmazására egyedi esetekben kerül sor. A jelölt egy próbanapon vesz részt a megpályázott munkahelyen, ahol a kollegák ismertetik a saját, illetve a megpályázott pozícióval járó feladatokat. Előnye, hogy a pályázó teljesebb képet kap a feladatkörről, a leendő kollegákról, munkakörnyezetről. Ugyanakkor a kollegáknak is alkalma nyílik véleményt alkotni a pályázóról. A hosszúnapot követően a döntést a pályázat sikerességéről a csoport véleménye alapján a közvetlen vezető hozza meg.
Visszajelzés
A kiválasztási folyamatban született döntésekről a pályázók - kedvezőtlen döntés esetében is - visszajelzést kapnak.